Reklama

Nowy Jork: W Central Parku powstał tymczasowy szpital

W niedzielę ciężarówki wypełnione sprzętem i zapasami zaparkowały przy Central Parku w Nowym Jorku. Rozpoczęto budowę szpitala polowego, który może przyjąć 68 pacjentów.

Aktualizacja: 30.03.2020 13:25 Publikacja: 30.03.2020 12:40

Nowy Jork: W Central Parku powstał tymczasowy szpital

Foto: AFP

Decyzję o budowie tymczasowego szpitala podjęto, gdy przedstawiciele znajdującego się naprzeciwko szpitala zwrócili się z prośbą o pomoc.

W szpitalu znajdą się oddziały opieki oddechowej z możliwością prowadzenia intensywnej terapii. Na sadzie rotacji będą tam pracować lekarze i pielęgniarki z doświadczenie w pracy z pacjentami z chorobami zakaźnymi.

Pierwsi pacjenci, którzy trafią do tymczasowego szpitala, będą przekierowywania ze szpitala Mount Sinai. Identyczny szpital polowy powstał 20 marca w północnych Włoszech. 

Personel szpitala ma pracować całą dobę. Przewiduje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci we wtorek.

Reklama
Reklama

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w USA w ciągu tygodnia zwiększyła się czterokrotnie. Stany Zjednoczone stały się krajem z największą liczbą zakażonych wirusem na świecie - w kraju tym wykryto jak dotąd 142637 przypadków zakażenia wirusem.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1394
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1393
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1392
Świat
„Rzecz w tym”: Kamil Frymark: Podręczniki szkolne to najlepszy przykład wdrażania niemieckiej polityki historycznej
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1391
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama