fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Pierwsze miasto wprowadza obowiązek noszenia masek

AFP
W niemieckim mieście Jena wprowadzono obowiązek noszenia masek przez mieszkańców robiących zakupy w sklepie lub poruszających się środkami transportu publicznego - informuje Reuters. To pierwsze miasto w Niemczech, które decyduje się na taki krok. Wcześniej wprowadzenie obowiązku noszenia maski w czasie zakupów zapowiedział rząd Austrii.

W Niemczech, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, zamknięto szkoły, restauracji, bary i zakazano zgromadzeń publicznych.

W Jenie, w której stwierdzono 119 przypadków koronawirusa, zdecydowano się na pójście krok dalej - i wprowadzenie obowiązku noszenia masek przez osoby idące na zakupy lub poruszające się środkami transportu publicznego.

"W ciągu tygodnia noszenie środków ochronnych na ustach i nosie w sklepach, środkach transportu publicznego i budynkach użyteczności publicznej, będzie obowiązkowe" - głosi komunikat tamtejszego ratusza.

Ratusz, zdając sobie sprawę z deficytu masek w mieście, pozwoli na zasłanianie twarzy ręcznikami lub szalami owiniętymi wokół ust i nosa.

W Niemczech wykryto jak dotąd 61913 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. W wyniku zakażenia się nim zmarły 583 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA