fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o finansowe wsparcie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji - pisze o. Tadeusz Rydzyk, prosząc wiernych o finansowe wsparcie.

W pierwszych słowach swojego apelu zakonnik podkreśla, że trudno mu w  sytuacji pandemii prosić o wsparcie, ale robi to w trosce o Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja

"Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam" - pisze Rydzyk.

Zauważa, że przed wybuchem epidemii ofiary składane na media przy oszczędnym ich gospodarowaniu "starczały skromnie od pierwszego do pierwszego". Obecnie, gdy firmy spowalniają lub zawieszają działalność, spadają zarobki, pojawia się obawa o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika”.

Rydzyk zauważa, że media te nie mają przychodów ani z abonamentów, ani z rządowych dotacji, "jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo".

Zakonnik prosi, by zwłaszcza teraz pamiętać o pomocy dla wymienionych mediów, bo bez niej grozi im zamknięcie.

"Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?" - pyta Tadeusz Rydzyk.

"Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich" - kończy.

Źródło: radiomaryja.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA