fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Lewandowscy przeznaczają fortunę na walkę z koronawirusem

AFP
Anna i Robert Lewandowscy postanowili zaangażować się w walkę z pandemią koronawirusa - informuje Onet. Przekazali na ten cel wielkie pieniądze.

Świat walczy na wielu płaszczyznach o zażegnanie wielkiego kryzysu związanego z epidemią koronawirusa. Lewandowscy postanowili pomóc, przekazując na walkę z pandemią milion euro.

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Dobro wraca - mówią Lewandowscy - cytowani przez Onet.

- Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - dodają.

Działania mające na celu pokonanie koronawirusa wspierają też inni zawodnicy Bayernu, Leon Goretzka i Joshua Kimmich. Niemieccy zawodnicy Die Roten otworzyli platformę internetową o nazwie "We Kick Corona" i na walkę ze śmiercionośną pandemią, podobnie jak Lewandowscy, przeznaczyli łącznie milion euro. - Tylko razem możemy sobie z tym poradzić, musimy grać w jednej ekipie. Jako „We Kick Corona” chcemy pomóc tym, którzy wspierają innych. Ta platforma umożliwia zgłoszenie się po pomoc, a także wpłatę funduszy – przekazał Goretzka w oficjalnym oświadczeniu.

W bardzo podobnym tonie wypowiedział się Kimmich. - Każdy może pomóc. Tylko gdy się zjednoczymy, pokonamy kryzys. Nie ma znaczenia, czy mówimy o małych gestach wsparcia, czy np. przekazaniu pieniędzy. Każda pomoc jest teraz na wagę złota – powiedział zawodnik. cytowany przez Sport BILD.

W Polsce na podobny ruch zdecydował się skrzydłowy reprezentacji Polski i Wisły Kraków, Jakub Błaszczykowski. Zawodnik wraz z założoną przez siebie fundacją Ludzki gest przekazał na walkę z koronawirusem 400 tysięcy złotych.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA