fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

"La Repubblica": Maseczki dla szpitali w Rzymie zatrzymane w Polsce

We włoskich szpitalach brakuje niezbędnego sprzętu ochronnego
AFP
Transport kupionych w Polsce maseczek ochronnych, przeznaczonych dla szpitali w Rzymie i Lacjum, został zatrzymany przez polskie służby celne - informuje "La Repubblica".

Jak podaje włoski dziennik, chodzi o 23 tysiące maseczek ochronnych typu FFP2, kupionych przez region Lacjum w związku z pandemią koronawirusa.

- To nadzwyczaj poważna sprawa - ocenił Alessio D'amato, szef służb medycznych Lacjum. Według niego, transport nie powinien był zostać zatrzymany przez celników. Lokalne władze poinformowały o sprawie włoskie ministerstwo spraw zagranicznych oraz służby obrony cywilnej. Jak wynika ze słów D'amato, sprawą zajęła się już włoska ambasada w Polsce.

Dowiedz się więcej: Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja na żywo

We Włoszech potwierdzono ponad 53 tys. przypadków koronawirusa, w tym ponad 4,8 tys. śmiertelnych. Liczba ofiar SARS-CoV-2 we Włoszech jest już wyższa niż w Chinach, gdzie w grudniu 2019 r. rozpoczęła się pandemia. Na Półwyspie Apenińskim brakuje środków sanitarnych, w tym ochrony osobistej, a przypadki zakażeń wśród personelu służby zdrowia są częste. Jak informował premier Giuseppe Conte, w związku z epidemią wstrzymana zostanie cała - poza niezbędną do funkcjonowania państwa - działalność produkcyjna w kraju.

W Polsce od 20 marca obowiązuje stan epidemii. W związku z tym wywóz niektórych produktów, m.in. maseczek ochronnych lub środków do dezynfekcji jest możliwy po poinformowaniu wojewody i może zostać zablokowany.

Źródło: La Repubblica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA