fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: 101-latek wyleczony z koronawirusa

AFP
W Rimini w regionie Emilia-Romania szpital opuścił 101-letni mężczyzna, którego udało się wyleczyć z zakażenia koronawirusem. Tę optymistyczną wiadomość przekazała mediom zastępca burmistrza Gloria Lisi.

Wyleczony pacjent to mężczyzna, który urodził się w 1919 roku - roku, w którym wygasła trwająca dwa lata epidemia grypy hiszpanki.

Według różnych szacunków zmarło wówczas od 21–25 mln do 50–100 mln ludzi.

101-latek trafił do szpitala nieco ponad tydzień temu z objawami zakażenia koronawirusem, co potwierdziły testy. Był bardzo uważnie obserwowany jako osoba szczególnie zagrożona ze względu na wiek.

Dziś, jako wyleczony, został wypisany do domu.

Jego wyzdrowienie traktowane jest jako nadzieja, co podkreślała wiceburmistrz Lisi. - W tych smutnych czasach, kiedy mechanicznie odnotowujemy informacje o koronawirusie, który szaleje szczególnie wśród osób starszych, nadzieją dla nas wszystkich jest historia pana P. Uczy nas, że nawet w wieku 101 lat przyszłość nie jest zapisana - mówiła Gloria Lisi.

To najstarszy pacjent we Włoszech, który opuścił szpital wyleczony. Niedawno media podawały informację o 96-letniej mieszkance Modeny, która także wyzdrowiała.

Jak dotąd Włochy są krajem najpoważniej dotkniętym pandemią koronawirusa. Zakażonych jest tam ponad 74 tys. 380 osób, zmarło 7,5 tys.

Źródło: tgcom24.mediaset.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA