fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kosiniak-Kamysz: Krzyczeli o zamachu stanu. Głosowali z PiS

Twitter/Władysław Kosiniak-Kamysz
Czy jakby Prawo i Sprawiedliwość wpisało do ustawy antykryzysowej, że Jarosław Kaczyński zostaje królem Polski, to Platforma Obywatelska też by za tym zagłosowała? - pytał w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sejm przyjął pakiet ustaw tworzących tzw tarczę antykryzysową. Za nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw głosowało 343 posłów. Przeciw było 73 posłów, a 19 wstrzymało się od głosu. 

Czytaj także:

PiS chce wyborów w maju. W nocy zmieniono Kodeks wyborczy

Sejm w nocy przyjął "tarczę antykryzysową"

Tumidalski: Wiele problemów prawnych z nocną nowelizacją Kodeksu wyborczego

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło również poprawki dotyczące zmian w Kodeksie wyborczym. 

- Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że nie chce walczyć z koronawirusem, ratować przedsiębiorców i miejsc pracy. Gdy polskie firmy walczą o życie, a pracownicy boją się o pensje, PiS zajmuje się walką polityczną, ustawia wybory prezydenckie i dokonuje zamachu na RDS - komentował w sobotę rano Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Nie ma tarczy tytanowej, tylko papierowa, która nie spełnia oczekiwań ani przedsiębiorców ani pracowników. Nie przyjęto naszych poprawek. Tarcza nie chroni polskich firm przed bankructwem, pracowników przed zwolnieniami. Nie mogliśmy za nią zagłosować - ocenił lider PSL.

- Dziwię się naszym koleżankom i kolegom z Platformy Obywatelskiej, którzy wczoraj biegali w koszulkach „Konstytucja”, w nocy krzyczeli o zamachu stanu, a nad ranem zagłosowali ręka w rękę z PiS - dodał.

- Czy jakby Prawo i Sprawiedliwość wpisało do ustawy antykryzysowej, że Jarosław Kaczyński zostaje królem Polski, to Platforma Obywatelska też by za tym zagłosowała? - pytał kandydat na prezydenta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA