fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja całkowicie zamyka granice

AFP
W związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem Rosja zdecydowała się czasowo zamknąć wszystkie granice państwa. W ciągu 24 godzin przybyło 228 zakażonych.

Obecnie w Rosji potwierdzono 1264 przypadki koronawirusa.

Zamkniecie granic będzie obowiązywało od północy z niedzieli 29 na poniedziałek 30 marca.

Choć władze zaznaczają, że decyzja jest tymczasowa, nie podano, kiedy przestanie obowiązywać.

Informację o zamknięciu granic opublikowano na stronie internetowej Kremla.

Decyzje dotyczące zakazu wjazdu cudzoziemców na teren Federacji Rosyjskiej rząd podjął już 16 marca - zgodnie z rozporządzeniem rosyjskiego rządu, obcokrajowcy nie wjadą do Rosji od 18 marca. Zakaz przekroczenia granicy potrwa do 1 maja. Ograniczenia nie dotyczą kierowców ciężarówek, dyplomatów oraz obcokrajowców, którzy mają stały pobyt na terenie Rosji.

Obostrzenia spowodowane koronawirusem postępowały w miarę przybywania przypadków zakażeń.

W ostatni piątek rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich lotów międzynarodowych, premier Michaił Miszustin co prawda wezwał do zamknięcia większości firm w poszczególnych regionach, ale odgórnej decyzji nie wydał.

W sobotę agencja Interfax poinformowała, że Czeczenia zamknęła ruch w regionie i odcięła dostęp do stolicy - Groznego.

Prezydent Putin nie przedzięwziął żadnych drastycznych środków, wprowadził jedynie w całym kraju płatne tygodniowe wolne i zapowiedział, że podjęte zostaną działania, które pomogą firmom i osobom fizycznym przetrwać epidemię.

Jednak w piątek, z powodu doniesień, że z tej okazji wielu Rosjan ma zamiar wyjechać na wypoczynek lub odwiedzać rodziny, korzystając z obniżek na bilety Aerofłotu - premier Miszustin nakazał zamknięcie wszystkich rosyjskich parków i kurortów.

Agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło, podaje, że rząd rozważa tymczasowe wstrzymanie również krajowych połączeń lotniczych i kolejowych.

Dotychczas w Rosji potwierdzono 1264 przypadki zakażenia koronawirusem, 228 w ciągu ostatniej doby. Zmarło 80 osób.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA