fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce. Największy szpital w Świętokrzyskiem ćwiczy na wypadek epidemii

AdobeStock, WDnet Studio
Koronawirus w Polsce. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, który decyzją wojewody jako jeden z czterech szpitali w Świętokrzyskiem pozostaje w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się w regionie koronawirusa, zostaną dziś przeprowadzone ćwiczenia dotyczące wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną - podaje Onet.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, w ramach tych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej przed szpitalem zostaną rozstawione dodatkowe, mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

– Ćwiczenia są organizowane na wypadek konieczności uruchomienia dodatkowych powierzchni przeznaczonych na badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem – dodaje.

Co ważne, dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach uruchomiła diagnostykę w kierunku koronawirusa metodą Real-Time PCR. Jak informował Onet, znacznie skróci to czas oczekiwania na wyniki.

Zgodnie z najbardziej aktualnymi danymi na terenie województwa świętokrzyskiego pod nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej pozostaje dziesięć osób objętych kwarantanną domową oraz 89 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby są hospitalizowane.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA