fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

ZEA: Wyścig kolarski przerwany. Wykryto koronawirusa

AFP
Organizatorzy odwołali dwa ostatnie etapy kolarskiego wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dwóch uczestników miało pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarażeni to Włosi pracujący jako obsługa techniczna jednego z zespołów. Według „La Gazetta dello Sport” chodzi o masażystę i mechanika UAE Team Emirates.

Organizatorzy w czwartek poprosili wszystkie ekipy o pozostanie w hotelu. - Jesteśmy zamknięci, nie możemy wychodzić - informuje francuski kolarz Rudy Barbier. W nocy kolarze i członkowie ekip przeszli badania. Zdrowi wrócą do swoich krajów, zarażonych czeka 14-dniowa kwarantanna.

"Szkoda, że wyścig został odwołany, ale zdrowie publiczne jest najważniejsze" - napisał na Twitterze jeden z najbardziej znanych uczestników wyścigu, czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome. "Mam nadzieję, że zarażeni szybko wyzdrowieją i nie będzie kolejnych chorych" - dodał.

Wśród uczestników wyścigu jest polska grupa CCC Team oraz nasi kolarze: Rafał Majka, Michał Gołaś i Kamil Gradek. Ten pierwszy po pięciu etapach zajmował w klasyfikacji generalnej piąte miejsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA