fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus 2019-nCoV

Hongkong: Kolejka w internetowej aptece liczyła 1,49 mln osób

AFP
1,49 mln internautów z Hongkongu ustawiło się w "wirtualnej kolejce" na internetowej stronie sieci aptek Watson's. Powód? Zainteresowanie zakupem pudełek z maskami chroniącymi twarz.

W połowie dnia internauci zaczęli rejestrować się na stronie internetowej apteki, chcąc zapisać się na zakup pudełek z maskami, na które popyt wzrósł skokowo po pojawieniu się w Honkongu koronawirusa z Wuhan. W wyniku zarażenia się wirusem 2019-nCoV w Chinach zmarło 1380 osób, zaraziło się nim niemal 64 tysiące. W Hongkongu z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba.

Media w Hongkongu informują, że mieszkańcy - w związku z obawami o skutki epidemii wirusa - ogałacają sklepowe półki, a także wykupują maski dostępne w aptekach.

Jak się okazuje kolejki pojawiają się też w internecie. Po dwóch minutach od rozpoczęcia rejestrowania klientów zainteresowanych zakupem masek w sieci aptek Watson's liczba chętnych wynosiła... 700 tysięcy. W szczytowym momencie zarejestrować chciało się 1,49 mln osób.

Rejestracja rozpoczęła się w południe. O 12:02 internauta, który chciał się zarejestrować, miał numer 674878 - relacjonuje radio z Hongkongu.

O 12:45 większość oczekujących zobaczyło na ekranie komunikat: "Przepraszamy, rejestracja jest zamknięta".

W tym samym czasie sieć Watson's poinformowała w mediach społecznościowych, że limit osób, które mogły być zarejestrowane wynosił 30 tysięcy.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA