fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Ten produkt z Tedi jest niebezpieczny dla zdrowia. Oddaj go

Tedi
Adobe Stock
Na stronie Głównego Inspektoratu Publicznego pojawiło się ostrzeżenie publiczne ws. dekorowanych talerzy. Badania laboratoryjne wykazały migrację ołowiu. GIS ostrzegał przed podobnym wyrobem też w grudniu.

TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. poinformowała o wycofaniu talerzy płaskich z motywem kwiatów. Powodem decyzji spółki jest stwierdzenie migracji ołowiu z talerzy do żywności.

Zakwestionowany towar nosi nazwę "Talerz Opal", a jego średnica wynosi 20,4 x 2,1 cm. Numer artykułu to: 72400001021000000100. Dystrybutorem naczyń jest TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o.z siedzibą w Katowicach.

Według spółki dystrybuującej produkt był dostępny w sprzedaży od 15 lipca 2020 r. do 11 grudnia 2020 r.

TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. poinformowała klientów o zagrożeniu i możliwości zwrotu lub wymiany produktu w dowolnej placówce TEDi. - Mogą Państwo zwrócić powyższy produkt lub wymienić na inny o tej samej wartości w dowolnym sklepie TEDi - czytamy na stronie internetowej firmy.

GIS informuje, że Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Produkt wskazany w komunikacie nie powinien być używany do kontaktu z żywnością. Spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA