fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Belgia gotowa wysłać żołnierzy do Syrii

AFP
Minister obrony Belgii Steven Vandeput zadeklarował, że jego kraj jest gotów wysłać żołnierzy do Syrii pod warunkiem, że najpierw w kraju tym zostanie przywrócony porządek.

Według słów belgijskiego ministra żołnierze z tego kraju mogliby wejść w skład sił międzynarodowej koalicji, które zostałyby rozmieszczone w Syrii. Zadaniem takiej koalicji, wyjaśniał belgijski minister, miałoby być utrwalenie pokoju w tym kraju.

Belgia jest już członkiem kierowanej przez USA koalicji walczącej z Państwem Islamskim (IS) w Iraku. W nalotach na pozycje IS w tym kraju bierze udział sześć belgijskich myśliwców F-16. Koalicja walczy z Państwem Islamskim bombardując z powietrza kontrolowane przez terrorystów terytorium.

- Gdyby podobna koalicja powstała w Syrii, nie moglibyśmy przyglądać się temu z boku - przekonywał Vandeput w rozmowie z belgijskim "De Morgen". - W dłuższej perspektywie czasowej nie ma innego rozwiązania, niż rozmieszczenie koalicyjnych wojsk w Syrii w celu przywrócenia tam pokoju. W innym przypadku jakakolwiek akcja militarna nie ma sensu - dodał belgijski minister. Vandeput zastrzegł przy tym, że najpierw należy przywrócić w Syrii porządek, a dopiero potem wysłać tam wojsko.

- Jestem gotów wysłać belgijskich żołnierzy do Syrii - podsumował minister.

Źródło: defensenews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA