fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Biden rozmawiał z Abbasem. Obaj politycy "zaniepokojeni"

PAP/EPA/TASOS KATOPODIS
Prezydent USA Joe Biden odbył dziś pierwszą od dnia objęcia urzędu rozmowę z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Przywódcy rozmawiali o wciąż zaostrzającej się sytuacji na Bliskim Wschodzie i rosnącej liczbie ofiar i poszkodowanych, głównie wśród Palestyńczyków.

Podczas rozmowy Biden podkreślił konieczność zaprzestania ostrzeliwania przez Hamas terytorium Izraela. Obaj polityce "wyrazili wspólne zaniepokojenie", jak pisze Reuters, śmiercią niewinnych cywilów.

Prezydent USA podkreślił, że Stany Zjednoczone dążą do zacieśnienia partnerstwa z Autonomią Palestyńską i przypomniał niedawną decyzję swojej administracji o przywróceniu pomocy dla okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, która została odcięta za rządów byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Oficjalna palestyńska  agencja prasowa WAFA informowała w komunikacie o tej rozmowie, że Biden sprzeciwił się eksmisji Palestyńczyków z dzielnicy Jarraha we Wschodniej Jerozolimie, ale Biały Dom  w swojej relacji nie wspomina o takiej deklaracji Bidena.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA