fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji

Leszek Balcerowicz: Udział w demonstracjach KOD to obywatelski obowiązek

Leszek Balcerowicz
Fotorzepa, Piotr Guzik
- Sam uczestniczę w demonstracjach KOD-u. To obywatelski obowiązek. Mniej narzekania, więcej działania - mówi profesor Leszek Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz powiedział, że protesty organizowane przez Komitet Obrony Demokracji pokazują, że nie wszyscy obywatele nabierają się na slogany Prawa i Sprawiedliwości. - W Polsce budzi się społeczeństwo w obronie największych osiągnięć Polski po 1989 r. - powiedział w TVN24 Balcerowicz. 

- Dobrze, że część społeczeństwa dostrzega zagrożenia i w sposób zorganizowany przeciwstawia się tym zagrożeniom - dodał były wicepremier.

 

"500+ to marnotrawstwo"

Balcerowicz ocenił proponowany przez rząd program 500+. Jego zdaniem miliardy złotych zostanie zmarnotrawionych. - Nie znam żadnych badań, które mocno potwierdzałyby, że dzięki programowi Rodzina 500 plus będzie więcej dzieci. Za mniej pieniędzy można by w tej dziedzinie osiągnąć większy efekt - mówił Balcerowicz.

- Nie ma żadnego solidnego poparcia, że dzięki tym miliardom złotych, których nie ma, bo mamy deficyt w budżecie, będzie więcej dzieci. W tym roku program finansowany jest z dochodów, które w przyszłym roku się nie powtórzą. A Polska ma jeden z najwyższych deficytów finansów publicznych w Unii Europejskiej - dodał.

Balcerowicz porównał program PiS do sytuacji w Grecji, gdzie obywatele również otrzymywali pieniądze. Jego zdaniem program PiS wywoła spowolnienie gospodarcze.

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA