fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Czesi w Częstochowie

Fotorzepa
Firma Accolade inwestuje niemal 30 mln euro w częstochowski park przemysłowy. Zostanie otwarty w lutym przyszłego roku.

Panattoni Park w Częstochowie to dwa magazyny klasy A, które dostarczą 30,4 tys. mkw. powierzchni. Firma Accolade ma już w Polsce dziewięć parków przemysłowych o łącznej powierzchni 588 tys. mkw. To obiekty w Szczecinie, Zielonej Górze, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Białymstoku, Koninie, Legnicy i Mińsku Mazowieckim.

Teraz inwestor z Czech zdecydował się zainwestować w Częstochowie. Obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i autostrady S1, ok. godziny jazdy od zjazdu z autostrady A1 i A4 i 1,5 godziny od zjazdu z autostrady A1 i A2.

- Rynek powierzchni magazynowych w centrach regionalnych stale rośnie - komentuje cytowany w komunikacie Michał Białas, szef Accolade w Polsce. - Kontynuujemy strategię zakładającą obecność w dynamicznych miastach o dużym potencjale, takich jak Częstochowa. Nasze wyniki pokazują, że każda z lokalizacji, w którą zainwestowaliśmy, była dobrze przemyślana i przyczyniła się do rozwoju regionu.

Park przemysłowy w Częstochowie odmieni nieruchomość typu brownfield, która stoi obok funkcjonującej koksowni. Inwestycje brownfield zakładają ponowne wykorzystanie działek czy obiektów, którym nadaje się nowe funkcje.

- W Częstochowie można też ubiegać się o realne wsparcie dla przedsiębiorców w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości. Pomagają również duże inwestycje w infrastrukturę, realizowane przez samorząd - mówią przedstawiciele Accolade. - Na 2019 r. zaplanowano przebudowę i remonty na trasach DK 1 i DK 46, które dzięki wybudowanym wielopoziomowym skrzyżowaniom zapewnią płynny ruch w mieście. W tym roku powinien również zostać oddany do użytku nowy odcinek autostrady A1. Częstochowa jest również dobrze oceniana przez pryzmat lokalnego rynku pracy.

Accolade jest długoterminowym inwestorem w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Spółka działa na kilku rynkach europejskich – polskim, czeskim, niemieckim, a od niedawna również na słowackim. Zarządza portfelem ponad 1,1 mln mkw. powierzchni przemysłowej w 30 lokalizacjach, długofalowo współpracując z ponad 70 najemcami, wśród których są takie firmy jak Tchibo, DHL, Kion, Raben, Assa Abloy, Vive, Gates, Data Modul, Oponeo, Swiss Krono, Pierce, Autodoc.

Chcąc umożliwić osobom fizycznym inwestowanie w parki przemysłowe, w 2014 roku Accolade założył fundusz inwestycyjny, który działa w Czechach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA