fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Panattoni bierze ziemię w Jankach pod Warszawą

materiały prasowe
Firma kupiła 3,14 hektara gruntu tuż przy trasie S8, w pobliżu węzła Puchały. W Jankach deweloper ma już magazyny o powierzchni 176 tys. mkw.

Zakup gruntu pozwoli zaplanować czwarty kompleks magazynowy Panattoni w Jankach, obok kilku obiektów wybudowanych w formule BTS (na konkretne zamówienie). W sumie w całym regionie warszawskim Panattoni dysponuje powierzchnią 777 tys. mkw. W budowie ma kolejne 55 tys. mkw.

Region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Jest tu niemal jedna czwarta z niemal 20 mln mkw. polskich zasobów magazynowych. To zasługa ogromnego i stale rosnącego rynku zbytu (oferującego już teraz dostęp do 2,6 mln konsumentów), centralnego położenia i znakomicie rozwiniętej infrastruktury transportowej, łączącej stolicę z całą Europą.

- Dlatego hale magazynowe w Warszawie i okolicy przyciągają coraz większą liczbę najemców. Popularnością cieszą się zwłaszcza te w miejscowościach niedaleko stolicy, co wynika z małej dostępności i wysokich cen gruntów w Warszawie. Sprzyja im także bliskość głównych szlaków komunikacyjnych i strategicznych węzłów drogowych, co bardzo ułatwia logistykę krajową jak i dojazd do samej stolicy. Nic więc dziwnego, że z 1,1 mln mkw. nowej powierzchni oddanej przez deweloperów w pierwszej połowie tego roku, aż 325 tys. mkw. przypadło na region warszawski - mówi Michał Samborski z Panattoni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA