fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Łódzka Fuzja: Ogrody Anny przed zabytkową elektrownią Scheiblera

materiały prasowe
To pierwsza ogólnodostępna przestrzeń otwarta na rewitalizowanym terenie po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi.

Fuzja to wieloetapowa inwestycja, która łączy funkcje biurową, handlowo–usługową, gastronomiczną i mieszkaniową. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha powstanie 20 budynków, 14 to obiekty historyczne. Zielone otwarte tereny zajmą niemal 4 ha. Właśnie została otwarta pierwsza przestrzeń

– Ogrody Anny o powierzchni to plac o powierzchni niemal 3,6 tys. mkw. - Nowy miejski dziedziniec swoją nazwą upamiętnia żonę łódzkiego fabrykanta, Annę z Wernerów, jedną z najbardziej wpływowych kobiet przełomu XIX i XX wieku w Łodzi – mówią przedstawiciele spółki Echo Investment, inwestora Fuzji.

- Projektując Ogrody Anny przyświecał nam cel, by stworzyć współczesną interpretację nowego, miejskiego dziedzińca, gdzie zieleń będzie współistnieć z otoczeniem w niewymuszony sposób. Uwolniliśmy plac od klasycznej posadzki, tworząc w zamian powierzchnię, przez którą przedziera się natura, przesiąka woda, spływająca do zbiorników retencyjnych. Z naszych doświadczeń wynika, że właśnie takie przestrzenie są dziś wyraźną społeczną potrzebą, na którą odpowiadamy naszym projektem – mówi Przemo Łukasik z Pracowni Medusa Group, która odpowiada za cały projekt kompleksu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA