fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Aparthotel przy Smolnej ma zielone światło

materiały prasowe
Inwestor, NDI Smolna, dostał pozwolenie na budowę kamienicy przy ul. Smolnej w Warszawie. Wartość inwestycji to ok. 40 mln złotych.

- Elegancka kamienica zapoczątkuje proces odtwarzania przedwojennej, północnej pierzei Alei Jerozolimskich oraz pozwoli na rewitalizację części ulicy Smolnej - czytamy w komunikacie spółki NDI Smolna. Inwestor dostał prawomocne pozwolenie na budowę aparthotelu z funkcjami mieszkalnymi i usługowymi. - Jako jedna z niewielu inwestycji w ścisłym centrum budowa Smolnej 23 będzie oparta na planie zagospodarowania przestrzennego. Wartość inwestycji to ok. 40 mln zł.

- Warszawa od lat dąży do przywrócenia przedwojennej zabudowy. Cieszę się, że przygotowywana przez nas inwestycja w tak prestiżowym miejscu może być realizowana na podstawie szeroko konsultowanego planu zagospodarowania przestrzennego - mówi cytowany w komunikacie Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Smolna.- Chcielibyśmy, żeby nasza kamienica, dzięki dbałości o detale architektoniczne, dobrze wkomponowała się w otoczenie. Zakładamy, że prace budowlane rozpoczniemy jeszcze w tym roku.

Decyzję w sprawie zabudowy działki przy Smolnej urząd miasta wydał pod koniec stycznia. Spółka NDI Smolna dostała pozwolenie na „budowę budynku usługowego aparthotel z usługami w parterze, garażem podziemnym i funkcją uzupełniającą mieszkalną na ostatnim piętrze".

Inwestycja zakłada budowę siedmiu kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Będzie to obiekt aparthotelowy w segmencie premium liczący 52 lokale. Na parterze deweloper zaplanował powierzchnię usługową przeznaczoną na gastronomię. Na najwyższej kondygnacji znajdą się dwa mieszkania. - Zastosowane rozwiązania architektoniczne uwzględniają historyczną analizę ulicy Smolnej, w tym archiwalnej dokumentacji fotograficznej - podkreśla deweloper.

NDI Smolna jest spółką celową należąca do NDI Development, spółki odpowiedzialnej w Grupie NDI za działalność deweloperską. W Warszawie Grupa NDI wybudowała m.in. Hotel Sheraton, Centrum Finansowe Puławska, a ostatnio przebudowała słynną Rotundę. Poza Warszawą wśród projektów apartamentowych spółka ma na koncie osiedle Tre Mare Residence, Apartamenty przy Plaży w Gdańsku i Kamienicę Morska w Sopocie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA