fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

20 hektarów pod hale w Łodzi

materiały prasowe
Deweloper 7R kupił grunt przy ul. Brzezińskiej w Łodzi. Powstanie tam kompleks logistyczny 7R Park Łódź East I.

Firma 7R działająca na rynku nieruchomości komercyjnych przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Deweloper kupił w Łodzi działkę o powierzchni ok. 20 ha, na której wybuduje kompleks logistyczny 7R Park Łódź East I. To piąta inwestycja dewelopera w tym mieście.

7R Park Łódź East I powstanie we wschodniej części miasta, tuż przy zjeździe na autostradę A1, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Brzeziny. - Zlokalizowany w dzielnicy Widzew (Nowosolna) park logistyczny zaoferuje najemcom 100 tys. mkw. powierzchni w trzech halach magazynowych - podają przedstawiciele dewelopera. - Firma wybuduje też 500 m obwodnicy Nowosolnej.

- Myślimy strategicznie i długoterminowo, a Łódź to istotny dla nas rynek. Park logistyczny przy Brzezińskiej to już piąty projekt - po 7R Park Łódź West I oraz trzech inwestycjach typu magazyn miejski City Flex - który wybudujemy w tym mieście - mówi cytowany w komunikacie Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R. W wyborze lokalizacji pod nową inwestycję deweloperowi doradzała firma JLL.

- Plany kolejnej inwestycji 7R w Łodzi potwierdzają pozycję tej lokalizacji na magazynowej mapie Polski oraz jej duży potencjał do dalszego rozwoju - komentuje Tomasz Olszewski, dyrektor działu powierzchni magazynowo-przemysłowych JLL w Europie Środkowo - Wschodniej. - Łódzki rynek oferuje deweloperom stosunkowo zasobną bazę gruntów, które umożliwiają realizację parków logistycznych o tak dużej skali jak 7R Park Łódź East I. Łódź kusi inwestorów nie tylko doskonałą, centralną lokalizacją, ale również coraz lepszym poziomem infrastruktury, która zapewnia sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i na rynki zagraniczne.

- Poza lokalizacją inwestycji, która dzięki sąsiedztwu autostrady A1 wpłynie na efektywność biznesu, znajdujące się przy ul. Brzezińskiej przystanki komunikacji miejskiej zapewnią komfort dojazdu pracownikom - mówią przedstawiciele dewelopera. - Dostępność trzech linii autobusowych pozwoli na dobry dojazd z Łodzi, Brzezin i Lipin. 7R zapowiada prace nad zwiększeniem liczby połączeń.

Magazyny 7R Park Łódź East I spełnią normy obiektów klasy A i będą certyfikowane w systemie BREEAM. Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę. W najbliższym czasie spółka planuje rozpoczęcie budowy pierwszego etapu inwestycji. Powstanie 30 tys. mkw. powierzchni.

7R SA to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Buduje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS (na zamówienie). W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne i miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. W przygotowaniu jest 600 tys. mkw. w różnych regionach Polski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA