fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

REINO i Buma – będzie szczęśliwy finał?

materiały prasowe
Spółka ma nowego partnera, który przejmie część biurową krakowskiej Bumy.

Kiedy wiosną pandemia odstraszyła australijski fundusz RF CorVal od sfinalizowania przejęcia aktywów nieruchomościowej Grupy Buma, prezes REINO Capital Radosław Świątkowski wierzył, że znajdzie się inny partner.

Chętny się znalazł – fundusz Partners Group wziął na celownik biurową część portfela Bumy: to dziewięć stojących budynków (100 tys. mkw.) i dwa w budowie (25 tys. mkw.) w Krakowie i Wrocławiu. Umowa zakupu aktywów ma zostać zawarta w najbliższych tygodniach. 

Portfelem tym będzie zarządzać giełdowe REINO, czerpiąc z tego tytułu przychody.

- Nabycie portfela BUMA jest zgodne z naszą strategią pozyskiwania aktywów generujących wysokie przepływy pieniężne, wynajętych renomowanym najemcom w regionach o silnych podstawach gospodarczych. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie naszej strategii tworzenia wartości w całym portfolio wraz naszym lokalnym partnerem operacyjnym REINO Capital oraz w ścisłej współpracy z obecnymi, jak również potencjalnymi najemcami. Oceniamy bardzo wysoko polski rynek mieszkaniowy, biurowy i logistyczny, planujemy więc dalej rozwijać tutaj naszą obecność, poszukując portfeli generujących gotówkę o krótko- i średnioterminowym potencjale budowy wartości – skomentował Marco Denari, członek zarządu Private Real Estate Europe z Partners Group.

– Wieloletnie doświadczenie i silne lokalne kompetencje sprawiają, że jesteśmy partnerem pierwszego wyboru dla globalnych inwestorów, którzy chcą zainwestować kapitał w polskie nieruchomości. Cieszymy się, że po zamknięciu transakcji Partners Group powierzy nam zarządzanie aktywami tego polskiego portfela o wartości ponad 200 mln euro – podkreślił Radosław Świątkowski, prezes REINO Capital.

W portfelu Bumy są również nieruchomości mieszkaniowe. Samo REINO ma przejąć spółki operacyjne: dewelopera, generalnego wykonawcę oraz podmioty zajmujące się zarządzaniem i utrzymaniem nieruchomości, a także o producenta fasad. Na razie podpisano list intencyjny.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA