fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

PESA sprzedała Sofii 13 Swingów za 98,5 mln zł

materiały prasowe
Umowa pomiędzy PESA Bydgoszcz SA a Stolichen Electrotransport EAD na dostawę 13 niskopodłogowych tramwajów Swing 122NaSF2 przegubowych została podpisana w stolicy Bułgarii.

Nowe Swingi o długości 30 m są niskopodłogowe i klimatyzowane, mają 41 miejsc siedzących i 160 stojących, platformę dla wózków, są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

Umowa, której wartość to ponad 98 mln zł, obejmuje dostawę także części zamiennych, urządzeń diagnostycznych i szkolenia. Kontrakt jest częścią projektu „Zintegrowany projekt transportu miejskiego w Sofii - Faza II”, realizowanego przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego „Regiony w rozwoju” 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowa została podpisana przez Evgeniya Gancheva - Dyrektora Wykonawczego „Stolichen Electrotransport” EAD oraz Krzysztofa Sędzikowskiego - prezesa Pesa i Sławomira Piątka - członka Zarządu Pesy.

Ten kontrakt wpisuje się w naszą strategię wzmocnienia pozycji na tych europejskich rynkach, na których już jesteśmy. Eksport będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłości spółki, wkrótce podpiszemy kolejne zagraniczne umowy - zaznacza Sędziowski.

To trzecia umowa pomiędzy PESA i „Stolichen Electrotransport”. Wcześniej bydgoska firma dostarczyła do Sofii 25 Swingów na bazie 2 umów: z 2013 roku na 20 sztuk i z 2016 na 5 sztuk. Po zakończeniu dostaw pod koniec 2019 linie tramwajowe w stolicy Bułgarii będzie obsługiwać 38 niskopodłogowych Pesa Swing.

Pesa produkuje pociągi dla Białorusi, Niemiec i Włochów. Spółka porozumiała się także z DB w sprawie kar za opóźnione dostawy. Ich wysokość jest zgodna z rezerwami poczynionymi przez Pesę w 2018 roku, ale producent nie podaje dokładnej wysokości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA