fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Zimoch: „Sześciopak Schetyny"? Nie jestem od tego, żeby punkt po punkcie znać

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Małgorzata Kidawa-Błońska "na pewno dzisiaj zarazi czymś nowym, optymistycznym, rozszerzy program szóstki Schetyny" - mówił w Radiu Zet Tomasz Zimoch, dziennikarz sportowy i kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Ale zapytany o szczegóły, dotyczące "sześciopaku" przewodniczącego PO, nie potrafił odpowiedzieć.

- Czy jest pan w stanie wymienić te sześć punktów sześciopaku Schetyny? - pytała w Radiu Zet prowadząca rozmowę Beata Lubecka. - Oczywiście, to są sprawy związane z prawem, z wymiarem sprawiedliwości, załatwianiem tego, co było do tej pory - odparł Zimoch. - Punkt pierwszy. Co to jest punkt pierwszy w sześciopaku Schetyny? - dopytywała Lubecka. - A to ja zaraz pani powiem, co dla mnie jest najważniejsze. I chcę właśnie to powiedzieć tutaj u pani. Dla mnie najważniejszy jest dekalog politycznej fair play. Postanowiłem dlatego kandydować do Sejmu bez względu na to, co jest w sześciopaku i co będzie w programie przedstawionym przez panią marszałek – pragnę do życia politycznego przenieść fair play z mojego ukochanego sportu - odpowiedział kandydat KO.

- Niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy, czy jest gruby, chudy, wysoki, niski, rudy, czy jest blondynem – dla wszystkich jest miejsce w naszym kraju - tłumaczył własny „sześciopak” Zimoch, apelując m.in. że "w Sejmie – tak jak w sporcie – nie można tolerować ciosów poniżej pasa, poniżania przeciwnika, obelg, insynuacji i kłamstw". Dotarł nawet do punktu siódmego - "w Sejmie bezwzględnie musi obowiązywać szacunek dla każdego, także z przeciwnej opcji".

Beata Lubecka nie dawała za wygraną. - Panie Tomaszu, nie chce się z panem przekrzykiwać, natomiast prosiłabym, żeby pan jednak wymienił te sześć punktów w szóstce Schetyny - prosiła. - Tak, chodzi o naprawienie tego, co było złe, jeśli chodzi o sprawy związane z prawem, czyli z Trybunałem, z wymiarem sprawiedliwości. To są sprawy zdrowotne, to są sprawy dla seniorów, to są sprawy związane także z ekologią - mówił Zimoch. - Ale tak punkt po punkcie, że pierwszy to jest... - dociskała dziennikarka Radia Zet. - Ale ja nie jestem od tego, żeby punkt po punkcie znać i cytować - odparł kandydat Koalicji Obywatelskiej. - Mam swój program wyborczy, a szóstka Schetyny i to, co powie dzisiaj pani Małgorzata Kidawa-Błońska, to są te problemy, o których pani przed chwilą powiedziałem - dodał.

Lider PO Grzegorz Schetyna swój "sześciopak" na wybory zaprezentował w połowie lipca, podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej.

Dowiedz się więcej: Schetyna proponuje „sześciopak” na wybory

Tomasz Zimoch jest „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej w Łodzi.

Źródło: rp.pl/ Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA