fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Australia: Na drodze pojawił się rekin

Twitter
Żarłacz tępogłowy, jeden z gatunków rekina, pojawił się na australijskiej drodze w rejonie nawiedzonym przez cyklon Debbie.

Służby ratunkowe w Queensland zamieściły zdjęcie rekina ostrzegając mieszkańców dotkniętego cyklonem rejonu, by "trzymali się z daleka od wody" na zalanym terenie.

Dzień wcześniej australijskie władze nakazały ewakuację 40 tysięcy ludzi z kilku obszarów na północy i wschodzie kraju z powodu zagrożenia powodziowego po przejściu potężnego cyklonu Debbie. Żywioł dotarł na ląd w stanie Queensland jako cyklon czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, ale w środę przekształcił się już tylko w burzę tropikalną. Debbie atakowała kurorty turystyczne, powalała słupy energetyczne, pustoszyła uprawy trzciny cukrowej i doprowadziła do zamknięcia kopalń. Debbie była najpotężniejszym cyklonem, który nawiedził Australię od 2011 roku, kiedy cyklon Yasi zniszczył domy, kurorty i plony na północy stanu Queensland.

Australijski dziennikarz Phillip Calder zamieścił na Twitterze zdjęcie rekina na drodze opatrzone komentarzem: "Jedyna ofiara powodzi w Burdekin" (okręg wyborczy w stanie Queensland).

Żarłacze tępogłowe występują często w tym regionie, można je spotkać w wodach rzek i zatok - zauważa BBC.

Źródło: BBC/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA