fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Iran o zestrzeleniu samolotu: wielkie kłamstwo

AFP
Rzecznik rządu "wielkim kłamstwem" nazwał doniesienia, że to wystrzelenie irańskiej rakiety ziemia-powietrze doprowadziło do katastrofy ukraińskiego boeinga ze 176 osobami na pokładzie.

O tym, że to irańska rakieta doprowadziła do katastrofy boeinga Ukraińskich Linii Lotniczych mówili wczoraj przywódcy Kanady, USA i Wielkiej Brytanii.

Premier Kanady Justin Trudeau oznajmił, że wywiad dysponuje nagraniami, które dowodzą, że samolot został zestrzelony.

Wcześniej o możliwości zestrzelenia maszyny informował wywiad USA.

W reakcji na te doniesienia Iran zaprosił do udziału w dochodzeniach ekspertów wszystkich państw, których obywatele zginęli w katastrofie. Takie zaproszenie Teheran wystosował również dla przedstawicieli Boeinga i amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu.

Dziś rzecznik irańskiego rządu Ali Rabiei oświadczył, że doniesienia o zestrzeleniu boeinga są "wielkim kłamstwem". Oskarżył też Stany Zjednoczone o rozpowszechnianie dezinformacji na temat katastrofy, nazywając je "psychologiczną operacją rządu USA".

Według rzecznika jest to znieważanie i represjonowanie rodzin ofiar katastrofy dla celów politycznych.

W środowej katastrofie boeinga737-800, należącego do Ukraińskich Linii Lotniczych, zginęło 176 osób - 82 obywateli Iranu, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców, 10 Szwedów, czterech Afgańczyków, trzech Niemców i trzech Brytyjczyków.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA