fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Ukraina chce przeprosin i odszkodowania od Iranu

AFP
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał oświadczenie w sprawie przyznania się Iranu do przypadkowego zestrzelenia pasażerskiego samolotu, którym podróżowało 176 osób.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani poinformował, że jego kraj bierze odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu linii Ukrainian Airlines. W katastrofie zginęło 176 osób.

Szef irańskiego MSZ Mohammad Javad na Twitterze napisał, że wystrzelenie pocisków było wynikiem ludzkiego błędu.

Oświadczenie w sprawie przyznania się Iranu wydał prezydent Ukrainy. "Dzisiejszy poranek nie był dobry, ale przyniósł prawdę. Jeszcze zanim Międzynarodowa Komisja mogła zakończyć swoją pracę, Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu" - napisał Wołodymyr Zełenski.

"Nalegamy na pełne przyznanie się do winy. Oczekujemy, że Iran przeprowadzi wyczerpujące i otwarte dochodzenie, postawi odpowiedzialnych przed sądem, zwróci ciała zmarłych, wypłaci odszkodowanie i wyda oficjalne przeprosiny kanałami dyplomatycznymi" - dodał prezydent.

"Mamy nadzieję, że dochodzenie będzie kontynuowane bez zbędnych opóźnień i przeszkód. Naszych 45 specjalistów potrzebuje pełnego dostępu i zaangażowania, aby oddać sprawiedliwość" - napisał

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA