fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Tragiczny wypadek autobusu na Słowacji. Nie żyje kilkanaście osób

Prezídium Hasičského a záchranného zboru
W zderzeniu autobusu z ciężarówką na Słowacji zginęło dwanaście osób, w tym uczniowie szkół średnich. Rannych zostało dwadzieścia osób, w tym trzy ciężko.

Do wypadku doszło na północny wschód od Bratysławy, w miejscowości Nitrianske Hrnčiarovce w pobliżu Nitry w kraju nitrzańskim.

Na drodze I/65 na odcinku prowadzącym z Nitry w kierunku miasta Zlaté Moravce, przewożący kilkadziesiąt osób autobus zderzył się z wypełnioną kruszywem ciężarówką. Według słowackich mediów, pasażerami autobusu byli w dużej części uczniowie szkół średnich wracający z lekcji. Do zdarzenia doszło przy złych warunkach atmosferycznych na wąskim i uznawanym za niebezpieczny odcinku drogi.

Według lokalnych źródeł, zjeżdżająca ze wzniesienia ciężarówka z nieznanych przyczyn przechyliła się. Kierowca autobusu próbował uniknąć zderzenia, ale nie zdążył. Ciężarówka uderzyła w bok autobusu, który następnie wpadł do rowu.

Wstępne informacje służb ratunkowych mówiły o 13 ofiarach śmiertelnych i 20 rannych. Po godz. 16 policja poinformowała, że zginęło 12 osób, w tym cztery niepełnoletnie. Nie potwierdziły się obawy, że pod wrakiem autobusu znajdują się kolejne ofiary. Ranni trafili do okolicznych szpitali. Stan trzech lekarze ocenili jako zagrażający życiu.

Na miejscu pracowało ok. 30 strażaków oraz załogi siedmiu karetek i dwóch śmigłowców ratowniczych.

Służby skierowały na miejsce psychologów, mających służyć wsparciem poszkodowanym. Tymczasowe schronienie pasażerowie znaleźli w podstawionym przez straż pożarną z Trnawy autobusie ewakuacyjnym.

Na miejsce tragedii udała się szefowa MSW Denisa Saková. Premier Peter Pellegrini przerwał wizytę na Cyprze, przekazując bliskim ofiar wyrazy współczucia.

Źródło: Novy Cas, TV Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA