fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Rosja: Po katastrofie znaleziono sejf wypełniony złotem

AFP PHOTO / RUSSIAN EMERGENCY SITUATIONS MINISTRY
Sejf zawierający 18 kilogramów złota został znaleziony w miejscu zawalenia się tamy w Kraju Krasnojarskim na Syberii.

„W sejfie odkrytym przez rosyjskich ratowników Ministerstwa ds. Sytuacji Kryzysowych znajduje się łącznie 18 kilogramów złota” - poinformowało źródło, na które powołuje się agencja TASS.

Według źródła, sejf był przechowywany w jednym z budynków, zniszczonych przez wodę. W sumie zniszczonych zostało pięć budynków - dwa baraki, w których spali pracownicy kopalni, oraz trzy inne obiekty.

Przerwanie jednej z trzech tam w kopalni w rejonie miasta Kuragino, znajdującego się ok. 160 kilometrów od Krasnojarska, nastąpiło w nocy z piątku na sobotę. Rzeczniczka Rosyjskiego Komitetu Śledczego Swietłana Petrenko powiedziała, że przy oczyszczaniu zalanego terenu znaleziono zamknięty metalowy sejf. Jego zawartość została skonfiskowana i uznana za materiały w śledztwie.

Władze planują złożyć wniosek o przejęcie złota na poczet wypłaty odszkodowań w ewentualnych sprawach, wniesionych przez osoby, które ucierpiały przez przerwanie tamy.

Według najnowszych doniesień w katastrofie zginęło 17 osób, a trzy kolejne zaginęły. Rannych zostało 26 osób. Cztery z nich zostały przewiezione helikopterem do stolicy regionu Krasnojarska.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA