fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Prof. Michał Kleiber: Najlepszy raport komisji Jerzego Millera

Fotorzepa/ Robert Gardziński
- Może nie jestem przesadnie uważnym obserwatorem, ale nie słyszałem merytorycznych, konkretnych wypowiedzi, co my tak naprawdę chcemy zbadać - powiedział w TVN24 prof. Michał Kleiber, oceniając działania podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dra Wacława Berczyńskiego.

Były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego krytycznie ocenia działania podkomisji. - Źle oceniam w tym sensie, że przez rok moglibyśmy się dowiedzieć jakiego typu badania są podejmowane, żebyśmy zrozumieli coś na temat skali tych prac - powiedział Michał Kleiber.

Jego zdaniem najbardziej prawdopodobny scenariusz katastrofy w Smoleńsku przedstawiła komisja Millera. - Mam zaufanie do pana dr Laska i do merytorycznych kompetencji członków komisji ministra Millera - mówił Kleiber. - Uważam, że liczba nieuprawnionych zarzutów, które padły, krytykujących raport komisji Millera i później, była absolutnie fatalna - dodał.

Profesor uważa, że za katastrofę "odpowiedzialność polityczną powinno ponieść parę osób - ci którzy są odpowiedzialni za zaniedbania w tamtym czasie". Jego zdaniem jednak także ówczesna opozycja zachowywała się fatalnie, w tym Antoni Macierewicz. Jego słowa "były w tamtym czasie nieuprawnione. Nie było dowodów na to, żeby używać twardych sformułowań" - powiedział Kleiber.

Cała rozmowa na tvn24.pl.

 

 

Źródło: tvn24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA