fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje na wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek

Bloomberg
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaoferowało firmom kolejne 500 mln zł na tworzenie demonstracyjnych wersji nowych produktów.

To drugi konkurs w programie „Demonstrator", będącego jedną z części (poddziałanie 1.1.2) programu operacyjnego „Inteligentny rozwój". Dzięki pieniądzom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przedsiębiorstwa (bez względu na wielkość) stawiające na innowacje będą mogły przetestować nowatorskie rozwiązania, których celem jest transfer wyników prac badawczo-rozwojowych do gospodarki, a w efekcie wprowadzenie na rynek nowoczesnych i innowacyjnych technologii, produktów i procesów.

– Dzieląc z przedsiębiorcami ryzyko towarzyszące podejmowaniu prac badawczo-rozwojowych, wspieramy najlepsze projekty firm, które chcą zdobywać przewagę konkurencyjną i umocnić swoją pozycję na rynku w oparciu o efekty prac B+R. Wsparcie uzyskane w ramach programu „Demonstrator" pozwoli im sprawdzić i przetestować w wersji demonstracyjnej nowatorskie rozwiązania przed wprowadzeniem ich na rynek – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBR.

Choć w ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA