fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Biedronka od stycznia z nowym szefem

Fotorzepa, Adam Burakowski
Luís Araújo, dotychczasowy szef portugalskiej sieci supermarketów Pingo Doce od 1 stycznia 2016 r. obejmie funkcję dyrektora generalnego sieci Biedronka w Polsce - poinformował w piątek właściciel Biedronki, Jeronimo Martins Polska

Luís Araújo zastąpi na tym stanowisku wieloletniego szefa polskiej spółki Pedro Pereirę da Silva, który po 25 latach kariery w portugalskiej grupie Jeronimo Martins, w tym 15 latach pracy w Polsce ( z krótką przerwą) rozstaje się z firmą by „by poświęcić się nowym wyzwaniom zawodowym."

To Pedro Pereira da Silva był twórcą sukcesu Biedronki, którą doprowadził do pozycji lidera handlu detalicznego w Polsce. Jego osiągnięcia doceniły zresztą także polskie władze - latem tego roku MSZ przyznało mu Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP. za „wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią"

Nowy dyrektor generalny Biedronki, który pracuje w Jerónimo Martins od 20 lat (dołączył do grupy jako Management Trainee, przechodząc później przez różne działy i szczeble kariery) ma się skoncentrować na działaniach nakierowanych na klienta, jak również na wzmocnieniu pozycji Biedronki na obszarach miejskich w Polsce.

Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej", choć od pewnego czasu w firmie spekulowano o takiej możliwości piątkowy komunikat zaskoczył pracowników.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA