fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprzedaż zabawek bije w Polsce rekordy przed świętami

Fotolia
W grudniu handel wart jest tyle ile w zwykłym kwartale. Wzrost widać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Potencjał polskiego rynku zabawek doskonale obrazuje sytuacja spółki Toy'R'Us, jednego z największych na świecie sprzedawców tej branży. W USA firma przechodzi bolesną restrukturyzację. W Wielkiej Brytanii zamknie ok. 25 proc. swoich sklepów, tymczasem u nas ma się doskonale.

– Polski oddział Toys'R'Us nie będzie podlegał restrukturyzacji, zaś dobre wyniki biznesowe i potencjał rynku skłaniają do dalszego rozwoju sieci sklepów – mówi Magdalena Dąbrowska, menedżer ds. marketingu Toys'R'Us Poland.

Rynek w szerokim ujęciu, z uwzględnieniem gier komputerowych i planszowych, wart jest już ok. 3 mld zł. Systematycznie rośnie, ale konkurencja panuje coraz ostrzejsza.

Ofertę takich produktów rozwijają głównie sieci sklepów spożywczych, zwłaszcza hipermarketów i dyskontów. Szczególnie mocno widać to w sezonie przedświątecznym.

– Na dwa ostatnie miesiące roku przypada nawet 1/3 całorocznej sprzedaży zabawek. Ma to także swoje odzwierciedlenie w serwisi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA