fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Na niedzielnym zakazie zyska internet

Fotolia
Zamknięcie tradycyjnych placówek w niedzielę na Węgrzech spowodowało eksplozję popularności sklepów w sieci, zwłaszcza z żywnością. W Polsce ten scenariusz może się powtórzyć.

W piątek Sejm ostatecznie przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Przeszły wszystkie poprawki, włącznie z usunięciem zapisów zakazujących sprzedaży w tym czasie również sklepom internetowym.

Ustawa wejdzie w życie 1 marca 2018 roku i wtedy szybko okaże się, czy firmy wykorzystają tę furtkę, podobnie jak stało się to na Węgrzech. Po wprowadzeniu w tym kraju zakazu handlu w niedzielę sklepy internetowe z żywnością notowały w ujęciu rocznym kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży. Z kolei z kwartału na kwartał w 2015 r. sprzedaż rosła o ponad 30 proc., osiągając niemal 40 mld forintów – ok. 540 mln zł – podawała wówczas ambasada RP w Budapeszcie. To poziom znacznie wyższy niż w Polsce, a populacja Węgier jest znacznie niższa.

Sprzedaż w górę

Polski rynek e-handlu spożywczego rośnie, ale jego udział jest ciągle niewielki. Z najnowszych badań PBS dla Providenta, które udostępniono „Rz", wynika, że zakupy spożywcze w sieci robi 4 ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA