fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

LPP zaczęło działalność w Kazachstanie

materiały prasowe
Odzieżowa grupa z Gdańska, LPP, otworzyła pierwszy sklep w Kazachstanie. W przyszłym roku chce wejść na dwa rynki - do Finlandii oraz Bośni i Hercegowiny.

Marka Reserved ma od kilku dni swój sklep w Kazachstanie. 31 października w mieście Ałmaty Grupa LPP otworzyła pierwszy salon tej marki na tamtejszym rynku.

W drugiej połowie listopada dołączą do niej także pozostałe marki LPP, a łączna powierzchnia sklepów grupy urośnie do końca roku do około 7,2 tys. m kw.. 21 listopada otwarte mają zostać sklepy marek House, Mohito oraz Sinsay, liczące 4,8 tys. m kw.

Jak podało LPP, plan na przyszły rok w Kazachstanie to otwarcia w Astanie, gdzie w centrum handlowym Abu Dhabi otworzy sklepy o łącznej powierzchni 4,6 tys. m kw.

Kazachstan to 23. kraj, w którym działa Grupa LPP. W planach na 2019 rok firma ma debiuty w Finlandii oraz Bośni i Hercegowinie.

W końcu września LPP prowadziło sklepy w kraju i za granicą o powierzchni prawie 1,04 mln metrów kwadratowych. Była ona wyższa niż rok wcześniej o 10 proc.

W poniedziałek kurs akcji LPP wynosi 8,22 tys. zł, o 2 proc. więcej niż na piątkowym zamknięciu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA