fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

USA: Odzieżowy gigant rezygnuje z futer

Bloomberg
Macy's ogłosił termin rezygnacji z futer w swoich sieciach sprzedaży.

Gigant odzieżowy z USA – Macy's Inc, do którego należą sieci sklepów Macy's i Bloomingdales ogłosił, że od 2021 całkowicie rezygnuje z futer z norek, lisów, soboli oraz innych zwierząt. Naturalnych futer nie będzie można kupić w żadnym ze sklepów należących co do Macy's. Decyzja ta oznacza także zamknięcie sklepów Macy's Fur Vault oraz salonów sprzedaży i naprawy futer Bloomingdale's Maximilian Fur Salons.

Czytaj także: Europejski zmierzch futer, polski eksport też kuleje

- Przez ostatnie dwa lata uważnie obserwowaliśmy trendy konsumenckie. Słuchaliśmy naszych klientów i pracowaliśmy nad alternatywami dla futer. Nadal będziemy dawać naszym klientom modę na najwyższym poziomie i zapewnimy im najwyższej jakości alternatywne futra – stwierdza w oświadczeniu, cytowanym przez CNN, prezes Macy's Jeff Gennette.

Marki własne Macy's już od dłuższego czasu nie sprzedają naturalnych futer. Jeff Gennette stwierdził, że całkowita rezygnacja z futer, to po prostu „naturalna konsekwencja". Koncern, przy pracach nad rezygnacją z futer pracował zgodnie ze standardami Fur Free Alliance oraz z Humane Society.

Czytaj także: Versace rezygnuje z naturalnych futer. "Nie chcę zabijać zwierząt, aby tworzyć modę"

Rezygnacja z futer nie oznacza jednak, ze w sklepach Macy's i Bloomingdale nie dostaniemy produktów odzwierzęcych. Firma deklaruje, że nadal będzie można kupić produkty z wełny czy skór pochodzących od „etycznie hodowanych na jedzenie" zwierząt. Oznacza to, że skórzane buty, paski czy kurtki nadal będą na półkach łącznie 870 sklepów w USA należących do koncernu.

Decyzja Macy's jest o tyle łatwiejsza niż byłaby jeszcze parę dekad temu, że giganci mody – Gucci, Chanel czy Burberry w ostatnich latach sami zrezygnowali z futer zwierzęcych przestawiając się na alternatywy nie wymagające zabijania zwierząt futerkowych. Z kolei stan Kalifornia zakazał w tym miesiącu sprzedaży futer zwierzęcych.

Sztuczne futra najczęściej produkuje się z tworzyw sztucznych. Są jednak także futra sztuczne produkowane z wełny lub bawełny, a więc surowców naturalnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA