fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Rynek ma nadzieję na umowę USA i Chin

Bloomberg
Nowojorski indeks giełdowy Dow Jones Industrial rozpoczął piątkową sesję od wzrostu o 1,1 proc. Optymizm udzielał się również inwestorom w Europie. Niemiecki DAX rósł po południu o ponad 2 proc. a większość europejskich indeksów zyskiwała.

W Waszyngtonie trwają już drugi dzień z rzędu amerykańsko-chińskie rozmowy handlowe. Chiński wicepremier Liu He ma się spotkać z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jak dotąd nie pojawiły się żadne konkrety dotyczące wyników rozmów, ale Trump zapewniał, że negocjacje "idą bardzo dobrze".

- Nawet jeśli będziemy mieli tylko przerwę w wojnie handlowej, to myślę, że to będzie bardzo dobre. Byłoby to wielką ulgą dla rynków, więc mielibyśmy zwyżki - twierdzi Robin Brooks, główny ekonomista Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF).

- Mieliśmy już przypadki, gdy wydawało się, że USA i Chiny zawrą umowę handlową a kończyło się to zaostrzeniem konfliktu. Obawiam się, że jeśli nawet dojdzie do zawarcia porozumienia, to po dniu ulgi inwestorzy zaczną szybko pytać, jak stabilne będzie to porozumienie - uważa David Dollar, analityk Brookings Institution.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA