fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Początek plastikowej rewolucji? Koncentrat zamiast płynu do szorowania

materiały prasowe
W brytyjskich supermarketach już można kupić silnie skoncentrowany płyn do czyszczenia. Zamiast zwykłego Cifa w plastikowej butelce.

Koncern Unilever rozpoczął w brytyjskiej sieci handlowej Sainsbury's sprzedaż silnie skoncentrowanego środka do czyszczenia w opakowaniu "ecorefill". Wystarczy przelać go do starej butelki po identycznym środku, dodać odpowiednią ilość wody i używać jak zwykły płyn.

Unilever chce w ten sposób ograniczyć ilość plastiku w brytyjskich sklepach. Dziennik "The Sun" informuje, że nowe, ekologiczne opakowanie pozwoli na zmniejszenie ilości plastikowych butelek w brytyjskich sieciach handlowych o 1,5 miliona sztuk. Poza tym pozwoli oszczędzić pieniądze, przestrzeń sklepową oraz środowisko naturalne. Opakowanie koncentratu kosztuje 2,5 funta czyli niecałe 12 złotych.

Wprowadzenie do handlu opakowań silnie skoncentrowanych preparatów do czyszczenia, tak by zmniejszyć produkcję plastikowych opakowań, ma być jednym z najważniejszych elementów zmiany strategii Unilever.

Koncern zakłada, że opakowania "ecorefill" pozwolą zredukować produkcję plastikowych opakować aż o 75 procent. Unilever chce też do końca 2020 roku opakowania "ecorefill" produkować wyłącznie z plastiku z recyklingu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA