fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Sondaż: Tłumów w centrach handlowych nie będzie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Choć Polacy czekają na dalsze otwieranie gospodarki to tylko 7,8 proc. planuje robić zakupy w centrach handlowych od pierwszego dnia ich otwarcia, czyli 4 maja

Z badania Selectivv przeprowadzonego w dniach 16-18 kwietnia 2020 na próbie 2,4 tys. osób wynika, że aż 35,3 proc. respondentów obawia się dużych skupisk ludzkich w centrach handlowych. W efekcie nie ma co liczyć, że w poniedziałek 4 maja można spodziewać się oblężenia obiektów handlowych. Tylko 7,8 proc. badanych zamierza robić zakupy od pierwszego dnia otwarcia. Prawie połowa (48,3 proc.) planuje wizytę w centrum handlowym w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

48,2 proc. zadeklarowało, że najbardziej istotnym czynnikiem podczas wyboru lokalizacji jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas zakupów. Co ciekawe, więcej osób obawia się przebywania w przestrzeni zamkniętej (28,8 proc.) czy nie zapewnienia wymogów sanitarnych (26,4 proc.) niż kolejek (10,5 proc.).

Czytaj także: Centra handlowe ruszą już w poniedziałek

Na pytanie, które centra handlowe badani będą odwiedzać w pierwszej kolejności, 41,6 proc. odpowiedziało, że te z najmniej zatłoczone, a 36,9 proc. te najbliżej domu.

Drugim czynnikiem skłaniającym do odwiedzenia wybranej lokalizacji są promocje wskazane przez 36,5 proc., a 38,3 proc. analizowanej grupy w pierwszej kolejności zamierza odwiedzić sklepy odzieżowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA