fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Amazon będzie mieć problem? Kilkanaście przypadków koronawirusa

AFP
Gigant e-handlu nie nadąża z realizacją zamówień, a zaraz może mieć większy problem. W magazynach na całym świecie raportowane są przypadki koronawirusa.

W czasie epidemii Covid-19 znacząca część handlu przenosi się do internetu. Dotyczy to zarówno artykułów pierwszej potrzeby, jak i innych. W Europie sklepy online, szczególnie te oferujące żywność i artykuły higieniczne, przeżywają oblężenie, podobnie jest z Amazonem w USA. Koncern już kilka dni temu informował o tym, że szuka na macierzystym rynku tysięcy pracowników.

Amazon czekają jednak poważne problemy związane z epidemią. Gigantyczne, zatrudniające tysiące pracowników magazyny i centra dystrybucji, w których wydajność jest ważniejsza od wszystkiego innego, mogą bowiem z dnia na dzień stanąć z powodu zakażeń pracowników. Według informacji Reutersa, w 13 magazynach Amazona na terytorium USA potwierdzone zostały przypadku zakażenia koronawirusem. W niektórych doszło do bulwersujących sytuacji, jak np. w Oklahoma City pracownik centrum dystrybucyjnego pracował do momentu, w którym uzyskał pozytywny wynik testu, bo musiał z czegoś opłacić rachunki. W lokalnej telewizji pracownik wyraził nadzieję, że nikogo nie zaraził. Większość placówek Amazona, w których pracowały osoby zakażone koronawirusem, funkcjonuje normalnie.

Amazon zapewnia, że dba o bezpieczeństwo pracowników i podjął kroki zapobiegawcze. Zwiększono częstotliwość sprzątania, dezynfekowane są klamki, przyciski w windach itp., zwiększono częstotliwość mycia rąk przez pracowników czy zwiększono odstępy.

Problemy z zakażonymi pracownikami Amazon ma także w Europie. W Polsce wiadomo o co najmniej jednym takim przypadku (w magazynie pod Pabianicami). Placówka Amazona nie przerwała pracy.

Większość placówek Amazona na całym świecie funkcjonuje normalnie, jednak może dojść do sytuacji, w której przy wzroście liczby zakażeń dojdzie do przerwania łańcucha dystrybucyjnego. Koncern już teraz daje pierwszeństwo sprzedawcom oferującym artykuły pierwszej potrzeby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA