fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Prezydent podpisał zakaz handlu w niedziele

Fotorzepa, Jerzy Dudek
We wtorek, 30 stycznia 2018 roku, prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta.

Andrzej Duda podpisał dzisiaj w Pałacu Prezydenckim ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, przedstawioną 10 stycznia 2018 r.

Ustawa zacznie obowiązywać od 1 marca 2018 r. Zgodnie z obecnym zapisem, do końca bieżącego roku handel w niedzielę będzie dozwolony wyłącznie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, o ile tego dnia nie wypadają święta. Od przyszłego roku handel zostanie ograniczony tylko do ostatniej niedzieli miesiąca, natomiast od 2020 r. będzie obowiązywał całkowity zakaz. 

Zobacz, w które niedziele będzie można zrobić zakupy w bieżącym roku. 

Niewątpliwie na nowym prawie stracą przede wszystkim wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze i centra handlowe. Z zakazu wyłączone są m. in. stacje benzynowe, kwiaciarnie i sklepy z dewocjonaliami, a także sklepy internetowe.

Niektóre popularne sieci odzieżowe, jak Top Secret, już zapowiadają, że zamierzają rozbudować swoją ofertę online, a w niedziele otwierać swoje salony na zasadzie "show roomów", w których będzie można przymierzyć ubrania, a zamówienie złożyć w sieci – na przykład za pomocą smartfona. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA