fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Amazon zwiększa zatrudnienie w Wielkiej Brytanii

Bloomberg
Amazon planuje stworzyć do końca tego roku w Wielkiej Brytanii 5 tys. nowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin.

Największy na świecie sklep internetowy zapowiedział, że zwiększy w 2017 roku zatrudnienie w Wielkiej Brytanii o 5 tys. pełnych etatów. Nowe miejsca pracy mają pojawić się centrali Amazonu w Londynie, w biurze obsługi klienta w Edynburgu oraz w trzech nowych halach magazynowych. Firma zaczęła już poszukiwać pracowników o różnorodnych kwalifikacjach, w tym programistów i osób pracujących w magazynie – podaje BBC.

Dzięki nowej rekrutacji łączna liczba zatrudnionych przez Amazona w Wielkiej Brytanii wzrośnie do ponad 24 tys. To trzeci największy rynek po Stanach Zjednoczonych i Niemczech, na którym działa amerykański gigant e-handlu.

- Tworzymy tysiące nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, w tym setki możliwości dla praktykantów. Będziemy kontynuować wprowadzanie innowacji z myślą o naszych klientach oraz zagwarantujemy im jeszcze szybsze dostawy, większy wybór i wyższą jakość – podkreślił Doug Gurr, szef brytyjskich oddziałów Amazona, cytowany przez BBC.

Usprawnieniu dostaw mają służyć nowe hale magazynowe, które Amazon otworzy w trzech angielskich miastach: Tilbury, Daventry i Doncaster. Decyzja o ich budowie była podyktowana szybkim wzrostem zamówień w Wielkiej Brytanii. Nowe magazyny mają obsługiwać również innych detalistów, którzy sprzedają poprzez stronę internetową Amazonu i korzystają z usług jego dostawców. Ich wzrost był szczególnie dynamiczny w ostatnim czasie.

Amazon rośnie również w Stanach Zjednoczonych. Firma oświadczyła w styczniu, że zamierza w ciągu 18 miesięcy zwiększyć tam zatrudnienie o 100 tys. pełnych etatów, dzięki czemu liczba miejsc pracy wzrośnie tam do ponad 280 tys. do połowy 2018 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA