fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Będzie rozejm handlowy w Osace?

AFP
"South China Morning Post" oraz Politico donoszą, że oba mocarstwa wstępnie już się zgodziły na rozejm, przewidujący że nie będą nakładać na siebie nawzajem nowych ceł. Przygotowywane mają być już komunikaty mówiące o handlowym zawieszeniu broni.

"Wall Street Journal" informuje natomiast, że Xi Jinping przedstawi Trumpowi listę warunków całkowitego zakończenia konfrontacji handlowej. Przewidują one, że amerykański Departament Handlu usunie chiński koncern Huwei ze swojej "czarnej listy", cofnięte zostaną podwyżki karnych ceł na chińskie towary a USA zrezygnują z prób zmuszenia Chin do kupowania większej ilości amerykańskich dóbr. Nie wiadomo jednak, co Chińczycy zaproponują w zamian. Anonimowi chińscy oficjele cytowani przez "WSJ" zapewniają, że Xi Jinping nie będzie składał tych żądań w sposób prowokacyjny i że Chiny mogą pomóc USA rozwiązać problemy związane z Koreą Północną oraz Iranem.

Trump wyraźnie jednak zachowuje w grze opcję dalszego zaostrzenia konfliktu.

- Chińska gospodarka się wali i oni chcą zawrzeć umowę. Mamy wciąż import z Chin warty 325 mld USD rocznie, który nie został obłożony cłami. On jest gotowy do oclenia - powiedział amerykański prezydent w wywiadzie dla telewizji Fox Business.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA