fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: WIG20 ściera się z oporem

GPW
Bloomberg
Po imponującej zwyżce w środę WIG20 czwartkową sesję rozpoczyna od starcia z poziomem 1900 pkt. Jak na razie obserwujemy lekkie cofnięcie.

WIG20 w środę zyskał 2,4 proc., kończąc sesję na 1898 pkt. Przypomnijmy, że jeszcze przed miesiącem WIG20 bronił się przed spadkiem poniżej 1500 pkt. Na początku czwartkowej sesji indeks dużych spółek zniżkuje 0,2 proc. Nie oznacza to jednak, że wśród dużych spółek panuje marazm. Na czoło tabeli od razu wysunęło się Orange Polska, zyskujące 7,4 proc. Mocne są też spółki energetyczne, z kolei w słabszej formie są dziś banki. Pekao zamyka tabelę z wynikiem 1,45 proc. pod kreską. Od lekkich zwyżek rozpoczęły notowania indeksy małych i średnich spółek. Na rynkach europejskich nastroje są różne. Zyskują raczej mniejsze giełdy, z kolei niemiecki DAX zaczął dzień od niewielkiego osłabienia. Z kolei wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się lekkimi zwyżkami, osiągniętymi dopiero pod koniec handlu.

Ciekawie prezentuje się rynek walut. Euro kontynuuje umocnienie do dolara, a kurs EUR/USD sięga już 1,211. Złoty pozostaje stabilny. Euro kosztuje 4,47 zł, a dolar 3,69 zł.

W środę straty odrobiła ropa naftowa, wracając ponad poziom 45 dolarów za baryłkę. Zwyżkuje także złoto, które w czwartek z rana wyceniane jest po 1840 dolarów za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA