fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biuro podróży z Litwy na giełdzie w Warszawie

Fotorzepa, Robert Gardziński
Katarzyna Kucharczyk
Novaturas – największy touroperator w krajach bałtyckich – miał zostać przejęty przez Itakę. Zamiast tego może trafić na parkiety w Warszawie i Wilnie – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Warszawska giełda aspiruje do miana centrum finansowego regionu. Chce przyciągać zagranicznych debiutantów, ale w ostatnich latach było ich niewielu. Trudno nam konkurować z giełdami zachodnioeuropejskimi, natomiast możemy być ciekawą propozycją m.in. dla spółek z krajów bałtyckich. Na GPW jest ich notowanych kilkanaście, a wkrótce może dołączyć kolejna – litewski Novaturas.

Jednak nie Itaka

Ze względu na opóźnienie w uzyskiwaniu zgody urzędu antymonopolowego fundusz Enterprise Investors rozwiązał podpisaną cztery miesiące temu umowę z Itaką, na mocy której miał jej sprzedać biuro podróży Novaturas (czytaj: "Itaka kupuje Novaturasa, wchodzi na Litwę, do Łotwy i Estonii").

– Po czterech miesiącach oczekiwania zostaliśmy poinformowani, że urząd zdecydował się wydłużyć postępowanie o kolejne trzy. Zatem przez co najmniej siedem miesięcy firma pozostawałaby w niepewności – mówi Sebastian Król, partner w EI. Dodaje, że byłaby to niekorzystna sytuacj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA