fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Jacek Janiuk: prezes Pekao TFI zapowiada zmiany

Bloomberg
Potrzeby klientów cały czas ewoluują i oferta Pekao TFI musi się zmieniać razem z nimi – zapowiada w rozmowie z „Parkietem" Jacek Janiuk, który w czerwcu został nowym prezesem zarządu Pekao TFI.

– Dziś polski rynek przechodzi kryzys zaufania. Po przygodach z zeszłego roku i tym, co działo się z FIZ-ami, klienci dość ostrożnie podchodzą do wszelkich bardziej ryzykownych inwestycji – przyznaje Janiuk. Zapowiada przebudowę dotychczasowej oferty funduszy inwestycyjnych oraz uruchomienie zupełnie nowych strategii. – Na pewno niektóre strategie ulegną modyfikacjom czy połączeniu – mówi nowy prezes Pekao TFI. Co zyskają klienci w efekcie zmian? – Nasza oferta będzie znacznie szersza z punktu widzenia dostępności do różnych klas aktywów. Klientom z segmentu private banking będziemy w stanie zbudować mocno zdywersyfikowany portfel na podstawie wielu różnych klas aktywów i segmentów geograficznych, z kolei klient mass market otrzyma produkty, które odpowiadają bardziej jego potrzebom z punktu widzenia ryzyka i które będą miały dość elastyczną strategię inwestycyjną – zapowiada Janiuk. Kiedy nowa oferta będzie gotowa? – W tej chwili jesteśmy w trakcie weryfikacji bieżącej oferty i ustalania tego, jaką chcemy mieć ofertę za rok czy za trzy lata. Zmiana oferty to dłuższy proces, m.in. z uwagi na wymagania formalne i prawne. Każdą zmianę musimy też jasno komunikować klientom, a ci z kolei muszą mieć czas na reakcję. To wszystko musi być dobrze zaplanowane, bo najgorsze jest zaskoczenie klientów – przyznaje Janiuk.

Pekao TFI ma się też mocniej otworzyć na klientów korporacyjnych, nie tylko w ramach pracowniczych planów kapitałowych. Janiuk chciałby, aby firmy, podobnie jak na całym świecie, wykorzystywały fundusze inwestycyjne do lokowania nadwyżek środków pieniężnych lub do wszelkiego rodzaju programów emerytalnych, czy to dobrowolnych, czy obligatoryjnych. W tym celu powstał nowy departament.

W ostatnim czasie zmienił się również skład zarządzających. Do zespołu zajmującego się akcjami dołączył Andrzej Kubacki, który został jego szefem. Pojawił się też nowy zarządzający, Piotr Stopiński, który przez ostatnie dziesięć lat w Szwajcarii zarządzał funduszem akcji globalnych i również będzie zarządzał tą częścią w funduszach PPK. Nowy prezes Pekao TFI twierdzi, że teraz nie ma planów kolejnych zmian w głównych zespołach zarządzających. Ewentualnie mogłyby dołączyć osoby, które poszerzą kompetencje towarzystwa o nowe obszary.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA