fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Rekord singapurskiego funduszu

123rf.com
Państwowy fundusz inwestycyjny Singapuru w minionym roku finansowym zakończonym 31 marca, zwiększył swoje aktywa o 13 proc. do rekordowego poziomu 199 mld dol.
Globalne ożywienie na rynkach kapitałowych stało za odwróceniem tendencji w porównaniu z 9-proc. stratą w poprzednim roku, który okazał się najgorszym dla wyników singapurskiego funduszu od zakończenia kryzysu finansowego.
Do sukcesu Temaska w minionym roku walnie przyczyniła się poprawa sytuacji w brytyjskim banku Standard Chartered. Akcje spółki zyskały w tym okresie 61 proc., a Temasek jest największym udziałowcem banku. Podobnie lukratywną inwestycją okazały się udziały w DBS Group Holding, największym banku w południoweo-wschodniej Azji, którego akcje też ostro poszły w górę. Singapurski fundusz skorzystał też ze wzrostów chińskich banków po krwawej łaźni w poprzednim roku.
Dobra koniunktura na giełdach spowodowała też wzrost zysków innych funduszy. Japoński rządowy fundusz emerytalny zarobił 5,9 proc., a chiński CIC 6,22 proc.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA