fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Próba odrabiania strat

GPW
Bloomberg
Z początkiem nowego tygodnia pozytywne nastroje wróciły na warszawski parkiet.

Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu przebiegały pod znakiem odrabiania strat po spadkach z minionego tygodnia. Pół godziny o starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był prawie 0,4 proc. na plusie. Do większych zakupów nie zachęca brak zdecydowania inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów ze końca z piątkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają kupujący, stąd przewaga koloru zielonego na indeksach. Pozytywnie wyróżniają się giełdy z naszego regionu, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mieli kupujący.

Poniedziałkowe odbicie indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim zwyżce walorów KGHM, wspierane przez rosnące notowania miedzi na światowych giełdach. Po piątkowej przecenie z minionego tygodnia do łask inwestorów wróciły akcje JSW i PGNiG. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się też m. in. papiery Mercatora i Dino co przekłada się na ich efektowne poranne wzrosty. Natomiast na celowniku sprzedający znalazły się akcje PGE i PKO BP.

Pozytywne nastroje zdominowały handel w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek w przewadze były drożejące walory. Pozytywnie wyróżniają się z tym gronie akcje XTB, notując najbardziej okazałe odbicie wsparte publikacją lepszych od oczekiwań wyników za I kwartał br.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA