fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Neutralny początek notowań

Bloomberg
Na starcie wtorkowej sesji obserwujemy duże niezdecydowanie inwestorów. WIG20 znajduje się niebezpiecznie blisko ważnych wsparć.
Poniedziałkowej sesji inwestorzy w Warszawie nie mogą zaliczyć do udanych. WIG20 stracił wczoraj 0,27 proc. a szeroki WIG 0,17 proc. Najlepiej radziły sobie najmniejsze spółki. sWIG80 zyskał 0,15 proc. Warto wspomnieć, że handel odbywał się przy bardzo skromnych obrotach, które dla szerokiego WIG wyniosły 435 mln zł. Podobne nastroje panowały na Wall Street. Dow Jones Industrial stracił 0,12 proc. a S&P 500 0,27 proc. Na głównych europejskich parkietach optymizm był bardziej widoczny. Niemiecki DAX zakończył wczorajszą sesję 0,63 proc. nad kreską a francuski CAC40 zyskał 0,22 proc.
Wtorkowa sesja na GPW jest wyjątkowa. Warszawski parkiet świętuje dziś 25-lecie. W tym czasie notowania WIG wzrosły 47- krotnie. Zdaniem większości ludzi rynku GPW dobrze wykorzystała ten czas i stała się poważnym graczem w regionie.
WIG20 znajduje się obecnie blisko ważnego wsparcia na 1892 pkt. wyznaczonego przez minimum sesyjne z 7 kwietnia i 16 marca. Po pokonaniu tego poziomu następne ważne wsparcie wyznacza luka cenowa, która znajduje się na poziomie 1860 pkt.
Wtorkowe notowania rozpoczęły się dość spokojnie. W pierwszych minutach handlu to sprzedający wykazują się większą determinacją. Po 20 minutach handlu WIG20 traci 0,09 proc. i znajduje się na 1912 pkt. W gronie największych spółek najwyżej nad kreską znajdują się notowania KGHM, PGE i Orange Polska. Na przeciwległym biegunie znajdują się z kolei walory Eurocashu, Energi i Grupy Lotos.
We wtorek rano na rynku walutowym obserwujemy umocnienie się złotego względem głównych walut. Dolar wyceniany jest na 3,74 zł natomiast euro kosztuje 4,27 zł.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA