fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Piątkowy powiew optymizmu

Na starcie ostatniej sesji tygodnia warszawskie indeksy wyraźnie zyskują. Dobre nastroje panują również na innych giełdach na Starym Kontynencie.
Przez całą wczorajszą sesję na warszawskim parkiecie rządziły niedźwiedzie. WIG20 w ciągu dnia tracił nawet ponad 2 proc. i znajdował się na poziomie 2167 pkt. Ostatecznie, w końcówce handlu determinacja sprzedających nieco stopniała, przez co indeks blue chips zamknął się na poziomie 2189 pkt, tracąc 1,1 proc. Tym samy pokonany został ubiegłotygodniowy dołek w cenach zamknięcia na 2191 pkt., co z technicznego punktu widzenia zwiastuje korektę.
Na początku ostatniej sesji tygodnia to jednak kupujący mają wyraźną przewagę. Po 30 minutach handlu indeks grupujący największe warszawskie spółki rośnie o 1,1 i jest kilka oczek powyżej poziomu 2200 pkt. Rano jedynie walory Cyfrowego Polsatu świecą na czerwono. Lokomotywami wzrostów są Alior Bank, LPP i PKO BP. Również na Zachodzie widoczny jest kolor zielony.
Na szerokim rynku dużym wzięciem cieszą się akcje Briju, które w ostatnich dniach bardzo mocno potaniały. Wczoraj po sesji zarząd podał, że sytuacja grupy jest stabilna i niezagrożona, a spółki zależne terminowo regulują wszystkie zobowiązania. O prawie 9 proc., do 54,95 zł drożeją papiery LiveChatu. Analitycy DM BOŚ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki od zalecenia „trzymaj" i ceny docelowej 57,1 zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA