fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Próba sił na starcie

GPW
Bloomberg
Po dniu przerwy do handlu wracają dzisiaj Amerykanie. W teorii to powinno uatrakcyjnić sesję.

Pierwsza sesja tego tygodnia na warszawskiej giełdzie nie dostarczyła inwestorom zbyt wielu emocji. Tego jednak można było się spodziewać. Brak Amerykanów, którzy mieli dzień wolny, sprawił, że zmienność i poziom aktywności inwestorów pozostawiały bardzo dużo do życzenia. Jedyną pozytywną informacją było to, że WIG20 zakończył notowania nad kreską. Zyskał 0,3 proc. Jak będzie dzisiaj?

Dzień zaczynamy od kontynuacji wczorajszych wzrostów. W pierwszych minutach handlu indeks największych spółek naszego parkietu zyskiwał około 0,4 proc. Oczywiście może to cieszyć, ale wzmożona czujność jest wskazana, gdyż w każdej chwili sytuacja może się zmienić o 180 stopni.

Tak, jak to zostało wspomniana na początku, w poniedziałek wolne mieli inwestorzy w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wracają do gry i to powinno ożywić handel również w Europie.

Na rynkach azjatyckich mieliśmy mieszane nastroje. Niecałe 0,2 proc. zyskał Nikkei225. Lepiej zaprezentował się Kospi, który urósł niemal 0,4 proc. Na drugim biegunie był tym razem Shanghai Composite, który tuż przed zamknięciem notowań tracił 0,3 proc.

Na rynku walutowym mamy próby osłabienia dolara, na czym korzysta również złoty. Za amerykańską walutę trzeba płacić 3,78 zł. Euro z kolei jest wyceniane na 4,50 zł.

Kalendarz makro dzisiaj nie rozpieszcza, co jest już tradycją przy wtorkowych sesjach. Szukając publikacji na które warto jednak zwrócić uwagę na pierwszy plan wysuwa się odczyt amerykańskiego indeksu ISM dla usług oraz niemiecki ZEW.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA